Правда та міфи про ПВХ
У сучасному світі існує безліч полімерних матеріалів, які слугують основою для виготовлення різних видів упаковки. Вагоме місце серед них займає харчова упаковка ПВХ (полівінилхлорид).
Завдяки комплексу цінних властивостей, ПВХ знайшов застосування практично у всіх галузях промисловості і вже став частиною нашого життя. З ПВХ отримують блістери для таблеток, труб, шланги, кабелі, профільні вироби, будівельні та оздоблювальні матеріали, волокна, ємкості, листки для поліграфії, кредитні карти, обробка меблів та т.д.
У Європі за рік виробляється понад 5 млн. т виробів з ПВХ і лише 7% їх приходять на гнучкі плівкові матеріали різного призначення, в тому числі і формувальні плівки для
беспосередньо для упаковки харчових продуктів.
Ісходні полупродукты для отримання ПВХ включають 57% звичайної солі (NaCl), запасы якої на нашей планеті майже не необмежені, і тільки 43% невідновлюваємих нефтяных ресурсів. У цьому сенсі ПВХ набагато екологічніше інших полімерів, що повністю отримуються з вуглеводневої сировини. На сьогоднішній день 9% всієї добувної нафти і природного газу людства витрачає на отримання полімерних матеріалів.
Хлор (Cl2) - це токсичний газ, що використовується при виробництві найширшого спектру товарів, які ми маємо в кожному будинку і використовуємо кожен день. Хлор, наприклад, застосовується для знезараження питної води. В різних модифікаціях він входить до складу дезинфікуючих та миючих засобів, застосовується при виробництві паперу, силікону, легких металів, в фармацевтиці ... і в якості вихідного сировини для отримання ПВХ.
Після реакції з ефіром, хлор стає частиною отриманого мономера - вінілхлорида - і далі у вільному вигляді у виробах з ПВХ вже не присутній. У процесі полімеризації мономери з'єднуються друг з одним хімічними зв'язками, в результаті отримується новий за своїм властивостям матеріал - полімер вінілхлориду або ПВХ - такий же безпечний, як і всі відомі полімери, що застосовуються в упаковці.
У плівку ПВХ, які входять до класу «харчові», всі пластифікуючі добавки, не пов'язані хімічно з основним полімером, суворо відбираються та сертифікуються. Міграція цих речовин з матеріалу в контактуючий з ним продукт не допускається. Крім того, у більшості багатошарових плівкових матеріалів прямий контакт продукту з ПВХ взагалі виключено. При використанні матеріалів (PENTAFOOD) контактним шаром практично завжди є поліетилен.
Полімери харчового призначення та підприємства, де вони виробляються, знаходяться під постійним гігієнічним контролем відповідних служб. Отримання безпечних для здоров'я людини норм міграції речовин свідчить про санітарно-епідеміологічне заключення та свідоцтво про державну реєстрацію продукту.
Реальну екологічну проблему створює утилізація ПВХ методом згоряння. Одним з продуктів горіння матеріалів з ПВХ можуть бути діоксини. В країнах, що використовують згорання, як основна спосіб утилізації домашнього сміття, великі кошти витрачаються на очищення дымовых газонів і на спеціальні технології безпечного спалювання хлорвмісних відходів. В РФ згоряння, як методика утилізації домашніх відходів, практично не застосовується.
Муніципальні відходи складають 4% від всього обсягу твердих відходів, з них лише близько 7% припадає на полімерні вироби різного призначення і приблизно 0,7% з них зроблені з ПВХ.
У разі утилізації відходів на сміттєвих майданчиках, всі полімерні матеріали, синтезовані з нафтопродуктів, ведуть себе однаково. Вони не розпадаються самовільно і не піддаються впливу мікроорганізмів. Полімери, включаючи ПВХ, залишаються хімічно неактивними і поступово механічно руйнуються протягом тривалого часу.
Таким чином, упаковка з ПВХ повністю безпечна для здоров'я людини і може бути рекомендована для упаковки харчових продуктів наряду з іншими матеріалами.
Розвіяти існуючі міфи допоміг Крістіан Колерт, к.т.н., професор і директор з операційних технологій групи компаній Kloeckner Pentaplast. Компанія «Синергія» є офіційним представником компанії Kloeckner Pentaplast на території Республіки Білорусь.
Компанія Kloeckner Pentaplast є світовим лідером з виробництва жорстких полімерних плівок всіх видів (APET, PS, PP, PVC), тому ми володіємо об'єктивною і неупередженою інформацією про властивості кожного з полімерів.
Стаття була взята з джерела : http://www.sinergia.by/about/news/2014/pravda_i_mifi_o_pvh/
Copyright © 2015 ООО фірма "Интерпластик". Всі права захищені.